Honor 200 ve 200 Pro modellerinin tanıtım tarihi netleşti

Honor, 27 Mayıs’ta yeni Honor 200 ve 200 Pro akıllı telefonlarını tanıtacak. Lansman öncesinde, her iki modelin tasarımları paylaşıldı, ancak teknik özellikler hakkında resmi bir bilgi verilmedi. Yeni bir sızıntı, Honor 200 serisinin çipsetlerini ortaya çıkardı ve daha önceki iddiaları çürüttü.

Önceki raporlar, Honor 200’ün Snapdragon 8s Gen 3 ile geleceğini öne sürerken, Honor 200 Pro’nun da aynı çipsetle donatılacağını belirtmişti. Ancak, son sızıntı, Honor 200’ün Snapdragon 7 Gen 3’ün Geliştirilmiş Versiyonu ile geleceğini belirtiyor. Qualcomm’un mevcut üçüncü nesil Snapdragon 7 serisi iki modelden oluşuyor: Snapdragon 7 Gen 3 ve daha güçlü Snapdragon 7+ Gen 3. Geliştirilmiş versiyonun mevcut modellerden nasıl farklı olacağı ise net değil.

Honor 200 Pro’nun ise Snapdragon 8 Gen 3 çipseti ile donatılacağı belirtiliyor. Hatırlatmak gerekirse, geçtiğimiz yıl tanıtılan Honor 100 ve 100 Pro modelleri sırasıyla Snapdragon 7 Gen 3 ve Snapdragon 8 Gen 2 çipsetlerine sahipti.

Her iki modelin de 5.200mAh batarya ve 100W hızlı şarj desteği sunacağı söyleniyor. Depolama ve RAM kapasiteleri açısından farklılık göstermeleri beklenen bu telefonların, 50 megapiksel OIS destekli birincil kameraya sahip olacağı düşünülüyor. Ön yüzde dört kenarı kavisli OLED paneller bulunuyor. Honor 200’de tek, Pro modelinde ise çift ön kamera yer alıyor.

Ayrıca, Honor’un iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı belirtiliyor: Magic V Flip ve Magic V3. Honor’un ilk kapaklı katlanabilir telefonu olacak V Flip’in Haziran ayında tanıtılması bekleniyor. V3 modelinin ise Temmuz ayında tanıtılacağı öngörülüyor. Bu cihazların global lansman tarihleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir