Cenazeye katılmamıştı: ‘Sezercik’ten amcası ‘Bay Sinema’ için açıklama

‘Bay Sinema’ lakaplı Türker İnanoğlu’nun yeğeni Sezer İnanoğlu amcasının cenazesinde yer almadı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Yeşilçam’ın ‘Sezercik’ lakaplı Sezer İnanoğlu amcasının TİM’deki törenine katıldığını ama sağlık sorunları nedeniyle camide ve mezarlıkta yer alamadığını bu yüzden eşi Seyhan Eyicalış İnanoğlu’nun yer aldığını belirtti. İnanoğlu “Sabah TİM’deki törene katıldım. Omuriliğimde ki fıtığımdan dolayı çok uzun ayakta duramadığım için camiye katılamadım. Beni temsilen eşimi gönderdim” dedi.

SEZER İNANOĞLU KİMDİR?

Türk film yapımcısı, oyuncu.Çocuk yaşlarda, Sezercik adıyla çeşitli filmlerde oynadı. Büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu’ndan kalan film şirketinin başına geçti. İnanoğlu başta Filiz Akın olmak üzere dönemin en önemli oyuncuları ile başrol oynamıştı.

Sezer İnanoğlu’nun filmleri:

Gönül Bahçelerinde, Tele Anahtar,Aldatacağım, Yalı, Bir Aşk Bin Günah, Kavgamız, Öğretmen Zeynep, Evcilik Oyunu,Yasak İlişki, Alamancının Karısı, Bebek, Geri Dön, Sen Ağlama,Aşk Hikayemiz, Yıkılış, Küçük Ev, Tövbekar, Analar Ölmez, Bitirimler Sınıfı, Sezercik Küçük Mücahit, Öksüzler, Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim filmlerinde oynamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir